logo

Akcje edukacyjne
Sezon rowerowy 2019 otwarty! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Tomczyk   
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 10:24

W dniu 14 kwietnia 2019 r. dokonano oficjalnego rozpoczęcia sezonu rowerowego.

Na parkingu Centrum Handlowego "ECHO" w Pabianicach miłośnicy dwóch kółek mogli uzyskać porady z zakresu bezpiecznego zachowania się na drodze, dokonać przeglądu rowerów, a także wziąć udział w licznych konkursach.

W inauguracji wzięli udział także przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach, którzy w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" udzielali porad z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Chętni mogli poćwiczyć na fantomie oraz obejrzeć wóz strażacki.

Poprawiony ( poniedziałek, 15 kwietnia 2019 10:49 )
 
Eliminacje powiatowe OTWP 2019 rozstrzygnięte! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Tomczyk   
czwartek, 28 marca 2019 08:05

W dniu 27 marca 2019 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce Pabianickiej, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w dwuetapowym konkursie zmagała się z pytaniami z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz funkcjonowania PSP i OSP. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast laureatom nagrody wręczyli: Starosta Pabianicki - Krzysztof Habura, Komendant Powiatowy PSP w Pabianicach - bryg. Andrzej Bohdanowicz oraz Wójt Gminy Pabianice - Marcin Wieczorek.

Laureaci w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco:

Grupa I - uczniowie szkół podstawowych

Dargiel Maksymilian - gm. Lutomiersk
Adamiak Bartosz - gm. Pabianice
Karkowska Dominika - gm. Pabianice
Karcz Stanisław - m. Pabianice
Burzak Paweł - m. Pabianice

Grupa II - uczniowie szkół gimnazjalnych

Grabarczyk Weronika - gm. Lutomiersk
Mudzo Dominika - gm. Dobroń
Augustyniak Julia - gm. Dobroń
Dudziak Szymon - gm. Pabianice
Knop Seweryn - gm. Pabianice

Grupa III - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Rosińska Karolina - gm. Pabianice
Paczkowski Mateusz - gm. Lutomiersk
Bartosik Kacper - gm. Lutomiersk
Hołownia Martyna - gm. Pabianice 
Łykowska Natalia - gm. Lutomiersk

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 26 kwietnia 2019 r. w miejscowości Piątek. Powiat pabianicki reprezentować będą: Maksymilian Dargiel, Weronika Grabarczyk i Karolina Rosińska.

Fotorelacja OSP Górka Pabianicka

Poprawiony ( czwartek, 28 marca 2019 10:30 )
 
Kręci mnie bezpieczeństwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Orłowska   
poniedziałek, 11 marca 2019 08:26
W dniu 8 marca 2019 r. w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Pabianicach przy ul. Śniadeckiego 6 odbyło się spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami powiatu pabianickiego, podczas którego funkcjonariusze tut. Komendy przeprowadzili pogadankę edukacyjną w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" oraz "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!".
Dzieciom przypomniano zasady bezpiecznego zachowania w domu i w przedszkolu, korzystania z numerów alarmowych oraz zagrożeń związanych z sezonem zimowym oraz tlenkiem węgla. Na zakończenie dzieci miały okazję wysłuchać przygód dzielnego Gucia i Fafika - bajki "Wóz strażacki".
Fotorelacja na stronie Przedszkola nr 12
Poprawiony ( środa, 03 kwietnia 2019 07:21 )
 
Przedszkoliada 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Orłowska   
poniedziałek, 04 marca 2019 08:50

W dniu 27 lutego w Hali MOSiR, przy ul. Grota Roweckiego 3 w Pabianicach odbyła się kolejna impreza w ramach największego w Europie cyklu imprez dla przedszkolaków, czyli ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019. W pabianickiej edycji ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019, udział wzięło ponad 450 Aktywnych Przedszkolaków z Pabianic i okolic. Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR to nie tylko rozrywka ruchowa, ale także wielowymiarowa edukacja dla najmłodszych. Aktywne Przedszkolaki w Pabianicach sięgnęły nie tylko po kredki, czy piłki do zabawy, ale także wspólnie ze strażakami z KP PSP w Pabianicach oraz Fundacją Ogień Zabija w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" uczyły się numeru do straży pożarnej oraz udzielania pierwszej pomocy.

Fotorelacja na stronie przedszkoliada

 

Poprawiony ( środa, 03 kwietnia 2019 07:21 )
 
BEZPIECZNE FERIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Orłowska   
środa, 13 lutego 2019 13:27
W dniu 8 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Wajsówny w Chechle Drugim oraz w Szkole Podstawowej im. dr. Henryka Jordana w Ksawerowie odbyły się spotkania, podczas których funkcjonariusz tut. Komendy przeprowadził dwie pogadanki edukacyjne w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" oraz "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!".
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi dzieci miały okazję wysłuchać pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku zimą, zagrożeń związanych z wchodzeniem na zamarznięte rzeki, stawy czy jeziora, a także bezpiecznych zachowań w domu i w szkole, zasad korzystania z numerów alarmowych oraz zagrożeń związanych z sezonem zimowym oraz tlenkiem węgla.
Poprawiony ( środa, 03 kwietnia 2019 07:21 )
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18