logo

RUSZYŁA KAMPANIA "STOP POŻAROM TRAW" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bartosz Angiel   
wtorek, 04 kwietnia 2017 14:04

Kampania „STOP pożarom traw” ma na celu uświadomienie ludziom, że wypalanie traw to zjawisko bardzo niebezpieczne, poza tym prawnie zabronione. Może spowodować olbrzymie straty finansowe doprowadzając do pożarów zabudowań gospodarczych, mieszkalnych, upraw oraz lasów, ale przede wszystkim stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt.

Co roku liczba tego typu zdarzeń zwiększa się w miesiącach wiosennych (marzec, kwiecień). Wielu ludzi sądzi, że w ten sposób użyźnia glebę, nie jest to prawdą. Na szczęście świadomość ludzi rośnie w związku z czym na przestrzeni ostatnich lat daje się zauważyć zmniejszenie liczby przypadków wypalania trawy. W 2017 roku w miesiącu marcu na było to 21 zdarzeń o łącznej powierzchni 2,39 ha, w roku 2016 w analogicznym okresie doszło do 14 zdarzeń o powierzchni 4,16 ha, natomiast w marcu 2015 r. były to aż 43 zdarzenia o łącznej powierzchni ponad 212 ha.

Często są to zdarzenia angażujące dużą ilość zastępów z terenu powiatu niejednokrotnie na wiele godzin.

W ramach kampanii uruchomiono stronę internetową (www.stoppozaromtraw.pl) na której znajdują się więcej informacji dotyczących zagrożeń związanych z wypalaniem traw, a także materiały promocyjne.

FanPage Kampanii: https://www.facebook.com/stoppozaromtraw
Strona kampanii: www.stopozaromtraw.pl
Materiały dotyczące kampanii: www.stoppozaromtraw.pl/materialy-stop-pozarom-traw.html

Poprawiony ( wtorek, 25 kwietnia 2017 09:17 )