logo

Aktualności
PRZEDSZKOLIADA 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Orłowska   
wtorek, 03 marca 2020 14:50

3 marca 2020 r. w Hali MOSiR przy ul. Grota Roweckiego 3 w Pabianicach odbyły się kolejne imprezy w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków, czyli ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2020. W okresie styczeń-marzec 2020 odbędzie się niemal 90 imprez, w których udział weźmie około 20 000 przedszkolaków uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej PRZEDSZKOLIADA.PL.

ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej PRZEDSZKOLIADA.PL. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w ponad 300 miastach w Polsce.
System PRZEDSZKOLIADA.PL zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a przy okazji naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Partnerami lokalnymi imprezy jest Komenda Powiatowa PSP w Pabianicach, która poprzez zabawę połączoną z aktywnością fizyczną uczy dzieci numerów alarmowych oraz udzielania pierwszej pomocy.

W pabianickiej edycji ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2020, udział wzięło ponad 240 Aktywnych Przedszkolaków z Pabianic i okolic.

Fotorelacja na stronie przedszkoliada.pl

Poprawiony ( czwartek, 05 marca 2020 14:22 )
 
POWOŁANIE ZASTĘPCY KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP W PABIANICACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Giza   
wtorek, 03 marca 2020 08:26

W dniu 28.02.2020 r. Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi nadbryg. Jarosław Wlazłowski powierzył st. kpt. Jackowi Karczowi pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Pabianicach. W uroczystości powołania wziął udział również Komendant Powiatowy PSP w Pabianicach st. bryg. Andrzej Bohdanowicz oraz Naczelnik Wydziału Kadr KW PSP w Łodzi mł. bryg. Andrzej Marczak. St. kpt. Jacek Karcz do końca lutego br. piastował funkcję Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Pabianicach.

St. kpt. Jackowi Karczowi życzymy w nowej roli samych sukcesów.

Zdjęcia z uroczystości:
https://www.straz.lodz.pl/page/42,aktualnosci.html?id=5204

Poprawiony ( wtorek, 03 marca 2020 11:59 )
 
MŁODY BOHATER WYRÓŻNIONY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Kuśmirowski   
czwartek, 30 stycznia 2020 13:56

W dniu 29 stycznia br., Komendant Powiatowy PSP w Pabianicach st. bryg. Andrzej Bohdanowicz oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Pabianicach druh Roman Figiel udali się do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Lutomiersku. Celem wizyty było uhonorowanie "Młodego Bohatera" - ucznia klasy 6 Szymona Marczaka.
W dniu 23 stycznia br. w godzinach wieczornych w domu rodzinnym Szymona wybuchł pożar, jego mama traciła przytomność z powodu podtrucia tlenkiem węgla, a on zaalarmował sąsiadów, którzy pomogli mamie i zaalarmowali służby. Szymon zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania, zachował spokój poprosił o pomoc i uratował mamę - Podczas lekcji Szymon otrzymał dyplom, czujkę tlenku węgla i dymu, piłkę dedykowaną na tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz drobne strażackie upominki. Ponadto uczniowie klasy nagrodzili "Młodego Bohatera" gromkimi brawami.

Rodzicom gratulujemy i mamy nadzieję, że postawa Szymona będzie przykładem dla innych dzieci.

Zdjęcia: EPAinfo.pl

 

Poprawiony ( czwartek, 30 stycznia 2020 14:28 )
 
III EDYCJA NAGRODY ANIMUS FORTIS (MĘŻNY DUCH) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bartosz Angiel   
wtorek, 14 stycznia 2020 07:31

Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

Poprawiony ( wtorek, 03 marca 2020 12:00 )
 
JARMARK ŚWIĄTECZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Orłowska   
wtorek, 10 grudnia 2019 07:46

VI Pabianicka Parada Świąteczna i Jarmark Świąteczny już za nami. W dniu 8 grudnia 2019 r. na Starym Rynku w Pabianicach odbył się Jarmark Świąteczny, na którym jak co roku nie zabrakło strażaków. Podczas trwania Jarmarku Pabianiczanie mieli możliwość obejrzenia występów taneczno-wokalnych oraz ogrzania się przy ognisku. Funkcjonariusze KP PSP w Pabianicach przypominali o rozpoczęciu się sezonu grzewczego, w którym to zwiększa się możliwość zatrucia tlenkiem węgla przy niewłaściwym użytkowaniu urządzeń grzewczych czy term gazowych. Najmłodsi uczestnicy otrzymywali odblaskowe wozy strażackie oraz mieli możliwość pokolorowania "Strażaka Sama".

Poprawiony ( wtorek, 24 grudnia 2019 09:20 )
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 32