logo

MANEWRY POWIATOWE "KSAWERÓW 2013" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Giza   
środa, 11 września 2013 11:21

W hali handlowo-usługowej, zlokalizowanej na terenie łódzkiego rynku rolno-spożywczego w Ksawerowie przy ul. Szkolnej podczas prac remontowych przy zachodniej ścianie budynku doszło do zaprószenia ognia i zapalenia składowanych materiałów palnych, tj. drewniane palety, tekturowe opakowania itp.

Ogień szybko rozprzestrzeniał się wokół ogniska pożaru, dodatkowo wzrastająca temperatura przyczyniła się do pochłaniania przez ogień kolejnych części hali i gromadzonych w jej wnętrzu materiałów palnych.
Pracownicy prowadzący prace remontowe informują kierownika rynku o zaistniałym zdarzeniu. Kierownik zarządza ewakuację w hali handlowo-usługowej, a następnie informuje Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach.
Dyżurny PSK KP PSP w Pabianicach dysponuje na miejsce siły i środki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Pabianicach oraz z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
W hali trwa ewakuacja, a przebywający w niej ludzie kolejno udają się w kierunku wyjścia ewakuacyjnego. Podczas ewakuacji pracownik ochrony zauważa na korytarzu w pobliżu wyjścia ewakuacyjnego podejrzanie wyglądający pakunek przypięty do części konstrukcyjnej budynku, o czym informuje kierownika. Na zewnątrz hali w pobliżu wyjścia ewakuacyjnego podstawiony zostaje autobus w celu przewiezienia ludzi w strefę bezpieczną.
Kierujący Działaniem Ratowniczym po przeprowadzeniu rozpoznania potwierdza pożar hali handlowo-usługowej, informuje, że wszyscy opuścili halę, a także potwierdza spostrzeżenie pracownika ochrony o podejrzanym pakunku przy słupie konstrukcyjnym hali. KDR prosi PSK o zadysponowanie na miejsce zdarzenia Policji.
W tym czasie autobus odjeżdża z ludźmi, którzy opuścili halę. Jedzie w kierunku wyjazdu na drogę powiatową i zderza się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym, w który uderza kolejny samochód osobowy, który dachuje. Są osoby poszkodowane, dochodzi do wycieku oleju napędowego jednego z samochodów osobowych.
KDR prosi PSK KP PSP w Pabianicach o wsparcie dodatkowymi siłami i środkami oraz prosi o zadysponowanie Zespołów Ratownictwa Medycznego...

 

Tak przedstawiały się założenia do strażackich ćwiczeń, jakie odbyły się 07.09.2013 roku w Ksawerowie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmowego materiału zrealizowanego przez telewizję Pro-MOK:

http://promok.pl/player?id=838.

 

Poprawiony ( środa, 11 września 2013 12:27 )