logo

PRAWNE I PRAKTYCZNE ASPEKTY DOTYCZĄCE SKŁADOWISK ODPADÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Orłowska   
wtorek, 03 lipca 2018 13:48

W dniu 27 czerwca w pabianickiej komendzie policji, z inicjatywy komendanta powiatowego insp. Cezarego Petrusa odbyło się szkolenie poświęcone prawnym i praktycznym aspektom związanym z funkcjonowaniem miejsc zbierania oraz składowisk odpadów. Głównym prelegentem z tejże tematyki był Dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi Krzysztof Wójcik. W spotkaniu uczestniczyli policjanci, strażnicy miejscy, strażacy oraz przedstawiciel Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Pabianicach.

Podczas szkolenia dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w sposób profesjonalny, a jednocześnie przystępny przybliżył ogólne zasady w gospodarce odpadami, przestępstwa przeciwko środowisku związane z gospodarką odpadów, a także sankcje administracyjne i karne wynikające z łamania przepisów ustawy o odpadach, o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. – Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - mówił Krzysztof Wójcik, przytaczając art. 183 ustawy o odpadach.

Składowiska odpadów komunalnych są zawsze poważnym, potencjalnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego i ludzi. Aby skutecznie przeciwdziałać takim sytuacjom, niezbędna jest odpowiednia współpraca służb, w tym policji, straży, inspektorów ochrony środowiska.

Źródło: KPP Pabianice

Poprawiony ( środa, 04 lipca 2018 06:43 )
 

Komentarze 

 
0 #4 ahonedofe 2019-03-15 09:58
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500mg Capsules http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Cytować
 
 
0 #3 umojihe 2019-03-15 03:57
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg Capsules http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Cytować
 
 
0 #2 drivelan amazon 2019-01-12 22:30
Thanks for any other great post. Where else could anybody
get that type of info in such a perfect way of writing?
I have a presentation subsequent week, and I am at the search for such information.
Cytować
 
 
0 #1 BestJake 2018-11-04 05:03
I have noticed you don't monetize your website, don't waste your traffic, you
can earn additional bucks every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they
approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's
tips monetize your website
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież