logo

STRAŻACKIE LODOWISKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Giza   
piątek, 15 stycznia 2010 10:17
Strażackie lodowiskaWczoraj, tj. 14.01.2010 r., w godzinach popołudniowych strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach pojawili się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3. Ich wizyta nie była jednak spowodowana pożarem bądź innym tzw. miejscowym zagrożeniem – strażacy pomogli zbudować lodowisko.
W ubiegłych latach miały miejsce nieszczęśliwe wypadki na zamarzniętych rzekach lub zbiornikach wodnych, wśród ofiar były także dzieci, które bawiły się na lodzie z rówieśnikami. Chcąc uniknąć lub przynajmniej ograniczyć liczbę podobnych zdarzeń w tym roku, strażacy – w porozumieniu z dyrekcją szkół i władzami samorządowymi – będą prowadzić akcję wylewania lodowisk, mającą zapewnić młodym ludziom bezpieczeństwo zabaw na lodzie, a jednocześnie sprawić, że dzieci i młodzież nie będą korzystać z „dzikich” ślizgawek na zamarzniętych akwenach. Szczególnie ważną rolę akcja może odnieść w małych miejscowościach, gdzie podczas ferii dzieci nie zawsze mają „bezpieczny” pomysł na spędzanie wolnego czasu. Na terenie powiatu sporo jest sporo zbiorników wodnych, zlokalizowanych nie tylko w Pabianicach, ale i w pozostałych gminach powiatu, które potencjalnie mogą być miejscem tragedii.
Komenda Powiatowa PSP w Pabianicach jest przygotowana do działań na zamarzniętych akwenach – w zeszłym roku, przy wsparciu Starostwa Powiatowego oraz pozostałych władz samorządowych z naszego Powiatu, zakupiono służący ku temu specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Akcja „Strażackie Lodowiska” może przyczynić się do tego, aby nigdy nie było konieczności korzystania z tego sprzętu.
 
W akcji będą mogły wziąć udział szkoły, które przygotują teren pod lodowisko oraz urzędy miast/gmin, które zezwolą strażakom na nieodpłatny pobór wody do wylania ślizgawki.
 
Zadaniem strażaków będzie dowiezienie i wylanie wody w umówionym terminie i miejscu wcześniej przygotowanym przez gospodarza terenu.
 
Informacji udziela st. str. Szymon Giza, nr tel.: (42) 225 43 00.
Poprawiony ( piątek, 15 stycznia 2010 13:04 )