logo

RUSZA SZKOLENIE PODSTAWOWE. UWAGA - NOWE ZASADY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bartosz Angiel   
czwartek, 28 stycznia 2016 15:15

W dniu 20 lutego rusza szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Szkolenie to będzie przeprowadzone według „Zasad organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonych w dniu 17 listopada 2015 r. przez gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W związku z powyższym informujemy, że szkolenie to będzie przebiegać w sposób inny niż dotychczas, a mianowicie:

  • wszystkie zajęcia teoretyczne będą przeprowadzone w siedzibie tut. Komendy, po zakończeniu bloku teoretycznego słuchacze szkolenia przystąpią do egzaminu;
  • zaliczenie egzaminu z części teoretycznej dopuszcza słuchacza do udziału w teście w komorze dymowej, który zostanie przeprowadzony w wyznaczonym terminie w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi z siedzibą w Sieradzu przy ul. T. Grzesika i R. Piwnika 1;
  • pozytywne ukończenie testu w komorze dymowej dopuszcza słuchacza do dalszej części szkolenia – część praktyczna, która zostanie przeprowadzona w siedzibie tut. Komendy i która zakończy się egzaminem.

Według programu szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP trwa 126 godzin dydaktycznych (w tym egzamin 6 godzin). Ważne: Do egzaminu teoretycznego dopuszcza się słuchaczy, którzy uczestniczyli w co najmniej 80 %  jednostek lekcyjnych, natomiast do egzaminu praktycznego dopuszcza się słuchaczy, którzy pozytywnie ukończyli część teoretyczną, test w komorze dymowej oraz uczestniczyli w 80% zajęć praktycznych.

Biorąc pod uwagę powyższe należy kierować na szkolenie osoby, które deklarują chęć uczestniczenia w szkoleniu i będą uczestniczyć w zajęciach – nie ma sensu kierowania na szkolenie osób, które nie są w stanie uczestniczyć w wymaganej ilości zajęć.

Zmieniły się karty skierowań na szkolenie w związku z czym, wszystkie osoby, które złożyły skierowania wg starego wzoru zobowiązane są do złożenia kart skierowania wg nowego wzoru – o ile w dalszym ciągu wyrażają chęć uczestniczenia w szkoleniu organizowanym wg „nowych” zasad.

Planowane szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP – najważniejsze terminy:

  • rozpoczęcie szkolenia 20 lutego 2016 r. godz. 9.00 w Sali tradycji tut. Komendy,
  • egzamin z części teoretycznej 13 marca 2016 godz. 9.00
  • test w komorze dymowej – podział na dwie grupy – I grupa 18 marca 2016 r. godz. 14.00-22.00, II grupa 19 marca 2016 r. godz. 8-16.00.
  • 17 kwietnia br. egzamin z części praktycznej, zakończenie szkolenia.

Szczegółowy plan szkolenia oraz karta skierowania do pobrania poniżej. Proszę dokładnie zapoznać się z treścią karty skierowania – szczególnie w punkcie dot. potwierdzenia posiadania określonych dokumentów.

Załączniki:
Pobierz plik (karta skierowania 2016.pdf)karta skierowania 2016.pdf[ ]30 Kb28.01.2016 15:34
Pobierz plik (Szkolenie podstawowe - plan zajęć.pdf)Szkolenie podstawowe - plan zajęć.pdf[ ]203 Kb10.02.2016 14:55
Poprawiony ( czwartek, 05 maja 2016 11:43 )