logo

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Cłapa   
środa, 22 października 2014 05:43

W dniu 21 października 2014 r. wspólnie z Fundacją Ogień Zabija odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 8 zlokalizowane przy ul. Św. Jana 43 w Pabianicach. Celem wizyty było:

 

 • propagowanie wśród dzieci postawy bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego,
 • utrwalenie w pamięci numerów alarmowych 998 i 112,
 • stworzenie okazji do poznawania przez dzieci własnych reakcji w sytuacjach zagrożenia,
 • uwrażliwienie dzieci na potrzebę zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach zagrażąjących zdrowiu i życiu oraz zaznajomienie ze sposobami przeciwdziałania tym niebezpieczeństwom.

Poprawiony ( środa, 22 października 2014 07:13 )
 
II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Cłapa   
poniedziałek, 13 października 2014 10:33

W miniony weekend, tj. 11-12 października 2014 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Toruniu odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA. Po raz kolejny 36 funkcjonariuszy Wojska Polskiego, Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu, którzy na co dzień mierzą się z trudami służby, zmierzyło się ze swoimi kolegami. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach wagowych -73 kg, -80 kg, -87 kg, -96 kg oraz open.

Wśród uczestników nie zabrakło reprezentacji Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach. W kategorii -87 kg reprezentował nas str. Marcin Chałaśkiewicz, a -96 kg mł. ogn. Sławomir Kęsicki. Obaj zawodnicy w walkach stoczonych z Wojskiem Polskim, Policją, Strażą Miejską odnieśli sukcesy i ostatecznie zdobyli brązowe medale. Nasi mistrzowie na co dzień trenują w klubie MMA Pabianice Janiak Team.

Naszym Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Materiał filmowy z imprezy:

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci/sport/mundurowi-w-parterze-stojce-czyli-tak-sie-ma-mma/17217897

 

Poprawiony ( poniedziałek, 13 października 2014 14:10 )
 
"Nie dla czadu" - czujki rozdano PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Cłapa   
niedziela, 05 października 2014 18:40

W dniu 4 października 2014 r. na Starym Rynku w Pabianicach odbyła się akcja “Nie dla czadu”, której współorganizatorem był Urząd Miejski w Pabianicach. Akcja miała na celu zwiększenie wiedzy wśród mieszkańców powiatu pabianickiego z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz edukacji w kwestii zagrożeń jakie niesie ze sobą nieprawidłowe używanie urządzeń grzewczych. Swoją obecnością zaszczycił nas Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz bryg. Mariusz Konieczny Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, a także władze lokalne Prezydent Miasta Pabianic Zbigniew Dychto oraz Starosta Pabianicki Krzysztof Habura.

W czasie trwania imprezy strażacy zaprezentowali techniki wydobywania ofiar z rozbitych samochodów oraz udzielania pierwszej pomocy, ich działania aktywnie wspierał Ochotniczy Sztab Ratownictwa w Pabianicach. Rozlosowano czujki dymu oraz tlenku węgla. Odbyły się pokazy użycia gaśnic, spray-ów gaśniczych oraz pokaz umiejętności psów ratowniczych przeprowadzony przez Grupę Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź – Jędrzejów. Akcję “Widoczny na drodze” przeprowadzili policjanci.

W trakcie akcji prezentowano sprzęt przeciwpożarowy, gaśnice, spray-e gaśnicze, rozdawano ulotki “Bezpieczny dom”, wyświetlano prezentacje multimedialne dotyczące tlenku węgla oraz film edukacyjny „Przygody Damiana szkolnego piromana". Kominiarz udzielał porad jak poprawie użytkować instalacje grzewcze. Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy prowadził Ochotniczy Sztab Ratownictwa w Pabianicach, a OSP w Pabianicach prezentowała samochody gaśnicze.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Fundacja Ogień Zabija prowadziła gry i zabawy dla maluchów, a animatorzy przeprowadzali zabawy, malowali twarze, uczyli chodzić na szczudłach i robili bańki mydlane. W sumie rozdano 137 czujek, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pabianickiego.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Naszej akcji serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia opublikowano dzięki uprzejmości portalu EPAInfo.pl.

Materiał filmowy z imprezy:

http://promok.pl/player?id=1445

http://promok.pl/player?id=1446

Poprawiony ( wtorek, 07 października 2014 10:08 )
 
"Nie dla czadu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Cłapa   
czwartek, 25 września 2014 06:58

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "NIE dla czadu", organizowanej wspólnie z Urzędem Miejskim w Pabianicach, która odbędzie się 4 października 2014 r. w godzinach  14.00 – 17.00 na terenie Starego Rynku w Pabianicach.

W trakcie akcji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące bezpiecznego użytkowania instalacji znajdujących się w mieszkaniach, zorganizowane zostaną gry i zabawy dla najmłodszych poświęcone tematyce bezpieczeństwa.

Odbędą się pokazy ratownictwa specjalistycznego, użycia gaśnic, spray-ów gaśniczych, a w konkursach będzie można wygrać czujki dymu i tlenku węgla.

Partnerami akcji są Fundacja Ogień Zabija, Policja, Straż Miejska, Ochotniczy Sztab Ratownictwa w Pabianicach, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź Jędrzejów, OSP w Pabianicach oraz konserwatorzy sprzętu przeciwpożarowego.

Serdecznie zapraszamy

Regulamin i Plan imprezy w załącznikach.

Załączniki:
Pobierz plik (Plan imprezy Nie dla czadu.pdf)Plan imprezy Nie dla czadu.pdf[ ]407 Kb25.09.2014 07:01
Pobierz plik (Regulamin imprezy Nie dla czadu.pdf)Regulamin imprezy Nie dla czadu.pdf[ ]1450 Kb25.09.2014 07:01
Pobierz plik (Regulamin_akcji czad_UM.pdf)Regulamin_akcji czad_UM.pdf[ ]986 Kb26.09.2014 12:44
Poprawiony ( środa, 01 października 2014 09:54 )
 
Wentylacja pożarowa - spotkanie szkoleniowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Cłapa   
wtorek, 30 września 2014 00:00

W dniu 25 września 2014 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Pabianicach w godzinach 10.00-13.00. W trakcie szkolenia omówione zostały następujące zagadnienia:

 • Nadciśnieniowe systemy do bezdymowego utrzymywania dróg ewakuacyjnych w budynkach – prowadzący Tomasz Lewandowicz BSH Klima Polska.
 • Cechy ogólne systemu nadciśnieniowego
 • Podstawy prawne – przepisy obowiązujące w Polsce
 • Cechy fizyczne systemu różnicy ciśnień
 • Wymagania projektowe
 • Przykłady rozwiązań
 • Niezbędne elementy wyposażenia systemów
 • Różnice między rozwiązaniami BSH i konkurencją
 • Najważniejsze kryteria odbiorowe
 • Dokumenty odbiorowe
 • Wybrane problemy wentylacji pożarowej garaży – prowadzący Marek Wysokiński BSH Klima Polska
 • Kryteria projektowe wentylacji pożarowej garaży – przepisy
 • Wentylacja pożarowa garaży. Porównanie stosowanych rozwiązań (system kanałowy, strumieniowy i mieszany).
 • Wentylacja strumieniowa -  kontrola dymu
 • Oddymianie kanałowe czy strumieniowe wybór optymalnego systemu dla wentylacji pożarowej garaży
 • Prawidłowe rozmieszczenie elementów wentylacji strumieniowej
Poprawiony ( wtorek, 30 września 2014 12:42 )
 
DZIEŃ STRAŻAKA - ODZNACZENIA I AWANSE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Giza   
poniedziałek, 26 maja 2014 07:16

W sobotę 24.05.2014 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Wręczono medale i odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Poprawiony ( wtorek, 30 września 2014 09:25 )
 
Ćwiczenia obiektowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Cłapa   
środa, 21 maja 2014 10:20

W dniu 20 maja 2014r. przeprowadzono ćwiczenia obiektowe na terenie Zakładu byłej Polfy (obecnie Grupa ADAMED). Scenariusz zdarzeń zakładał, że podczas przenoszenia przez pracownika szklanego pojemnika (pojemność 1 dm3) z substancją skrajnie łatwo palną Acetonitryl, doszło do przypadkowego upuszczenia na podłogę i stłuczenia szklanego pojemnika. Rozlana substancja w wyniku parowania i wyładowania elektrostatycznego zapaliła się. Pracownik natychmiast opuścił pomieszczenie alarmując pozostałych użytkowników obiektu. Została podjęta decyzja o ewakuacji całego budynku do miejsca zbiórki po ewakuacji oraz powiadomiono Straż Pożarną zbijając ROP oraz dzwoniąc na numer alarmowy Straży Pożarnej 998.

Zastępy JRG po przybyciu na miejsce zdarzenia, uzyskując informację o pożarze substancji toksycznej na parterze budynku trzykondygnacyjnego w pomieszczeniu nr 13 (laboratorium), natychmiast podjęły działania gaśnicze wprowadzając prądy wody (prądy rozproszone) po dwóch klatkach schodowych. W celu zabezpieczenia ratowników, zastosowano ubrania chemiczne lekkie gazoszczelne oraz sprawiono komorę dekontaminacyjną.Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono dekontaminację. W celach ewakuacyjnych sprawiono drabinę mechaniczną SCD 37 na budynek administracyjny – nie podejmowano poszkodowanych (ewakuacja klatką schodową).

Celem ćwiczeń było sprawdzenie próbnej ewakuacji oraz zapoznanie zmian służbowych z obiektem pod kątem możliwości prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych, ewakuacyjnych, występowania zagrożeń związanych z użytkowaniem obiektu, zabezpieczeń technicznych, dojazdu pożarowego, zewnętrznego zaopatrzenia wodnego przeciwpożarowego.

Po zakończeniu ćwiczeń pracownicy Zakladu zostali zapoznani z zasadami przeprowadzania ewakuacji oraz użycia gaśnic.

 

Poprawiony ( poniedziałek, 06 października 2014 08:00 )
 
Odwiedziny u najstarszych emerytów z okazji dnia strażaka!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Kuśmirowski   
poniedziałek, 12 maja 2014 12:03

Zarząd Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa przy Komendzie Powiatowej PSP w Pabianicach pragnie poinformować, że w dniu 05.05.2014 r. z okazji Dnia Strażaka Prezes Koła Jerzy Sobierajski, Zastępca  Prezesa Stanisław Karasiński oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Jan Piechulski wspólnie z Komendantem Powiatowym PSP w Pabianicach bryg. Andrzejem Bohdanowiczem odwiedzili najstarszych emerytów PSP z powiatu Pabianickiego.

Załączniki:
Pobierz plik (SAM_0936.JPG)SAM_0936.JPG[ ]2742 Kb12.05.2014 12:12
Pobierz plik (SAM_0937.JPG)SAM_0937.JPG[ ]2744 Kb12.05.2014 12:14
Pobierz plik (SAM_0938.JPG)SAM_0938.JPG[ ]2691 Kb12.05.2014 12:15
Pobierz plik (SAM_0939.JPG)SAM_0939.JPG[ ]2706 Kb12.05.2014 12:17
Pobierz plik (SAM_0940.JPG)SAM_0940.JPG[ ]2735 Kb12.05.2014 12:20
Pobierz plik (SAM_0941.JPG)SAM_0941.JPG[ ]2665 Kb12.05.2014 12:29
Pobierz plik (SAM_0942 (1).JPG)SAM_0942 (1).JPG[ ]2659 Kb12.05.2014 12:27
Poprawiony ( czwartek, 25 września 2014 08:32 )
 
SPOTKANIIE EMERYTÓW PSP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 maja 2014 12:14

Koło Emerytów przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach w dniu 24.05.2014 r. (sobota) o godz. 16:00 na stadionie MOSiR w Pabianicach przy ul. Roweckiego 3 organizuje spotkanie z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich członków Koła z osobami towarzyszącymi oraz dla pozostałych emerytów, niebędących członkami Koła.

Zapisy chętnych przyjmowane będą do dnia 17.05.2014 r. w sekretariacie Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach lub u skarbnika Koła - Zdzisława Bikiewicza (wpisowe wynosi 20 zł od osoby).

Prezes Zarządu
Jerzy Sobierajski

Poprawiony ( czwartek, 25 września 2014 08:34 )
 
SZKOLENIE PODSTAWOWE RATOWNIKÓW OSP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Giza   
wtorek, 06 maja 2014 19:01

Już wkrótce startuje szkolenie podstawowe strażaków - ratowników OSP.

Poprawiony ( czwartek, 25 września 2014 08:05 )
 
DZIEŃ STRAŻAKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 maja 2014 00:00

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim "Rycerzom Świętego Floriana" oraz ich Rodzinom pragnę złożyć życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, satysfakcji z życia prywatnego i zawodowego, a także jak najmniej wyjazdów do działań ratowniczo-gaśniczych, a jeśli już się wydarzą - szczęśliwych z nich powrotów.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach

bryg. Andrzej Bohdanowicz

Załączniki:
Pobierz plik (życzenia - Agnieszka Hanajczyk.pdf)życzenia - Agnieszka Hanajczyk.pdf[ ]542 Kb05.05.2014 07:58
Pobierz plik (życzenia - Waldemar Pawlak.pdf)życzenia - Waldemar Pawlak.pdf[ ]512 Kb05.05.2014 07:59
Pobierz plik (życzenia - Witold Stępień.pdf)życzenia - Witold Stępień.pdf[ ]552 Kb05.05.2014 08:00
Poprawiony ( czwartek, 25 września 2014 08:06 )
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12